Rozmowy kwalifikacyjne

Rozmowy kwalifikacyjne to stres nie tylko dla samego zainteresowanego, ale również dla jego rodziny czy bliskich. Każdy kto dłużnej szukał pracy wie dobrze, że większość pracodawców na ogłoszenia zupełnie nie odpowiada. Gdy więc pojawi się już konkretna szansa, stres mocno daje się we znaki. Obserwacje pokazują, że powoli upada dobry obyczaj ubierania się w garnitur, czy choćby marynarkę.

Tym bardziej powinniśmy to robić, gdyż może nas to wyróżnić spośród innych kandydatów. Nie przesadzajmy z ekstrawagancją w stroju, czy doborze biżuterii. Pamiętajmy również o uścisku dłoni. Powinien on być pewny i mocny. Wcześniej należy się również upewnić, że nasza ręka nie jest spocona. Niektórzy specjaliści twierdzą, że pracę dostaje się w momencie uścisku dłoni właśnie.

Potem trzeba już tylko się obronić. Warto również przygotować sobie wcześniej odpowiedzi na standardowe pytania – czemu chce się dostać tę pracę, ile chce się zarabiać oraz jaka jest nasza największa wada i porażka. Pamiętajmy, by nigdy nie mówić źle o byłym pracodawcy, odpowiadać konkretnie i każdy negatyw z nami związany przedstawiać jak zaletę.

Podobne wpisy